Manifestacja "Żarty Się Skończyły". Na czarno na Wiejskiej

Polska
Manifestacja "Żarty Się Skończyły". Na czarno na Wiejskiej
Polsat News

Tzw. "Czarny Protest" rozpocznie się w sobotę o godz. 13. przy ul. Wiejskiej, obok Sejmu. - Organizatorzy spodziewają się kilku tysięcy kobiet, a ze względu na weekend przyjadą one zapewne nie tylko z Warszawy i okolic, ale z całej Polski. Zgromadzenie będzie miało na celu wyrażenie sprzeciwu wobec ustawy, która zaostrzyć ma prawo antyaborcyjne - poinformował reporter Polsat News Piotr Witkowski.

- Zgodnie z zapowiedziami uczestnicy protestu mają być ubrani na czarno. Sobotnia manifestacja to preludium do tego, co wydarzy się w poniedziałek. Właśnie wówczas manifestacje odbyć mają się w całej Polsce i także wówczas kobiety zapowiadają, że będą masowo brały dni urlopu, by zorganizować strajk i dać znak, że nie zgadzają się z tym, że ktoś chce za nie decydować o sprawach takich jak przerywanie ciąży - powiedział Witkowski.

 

- Organizatorzy zapowiedzieli już także tworzenie kolejnych ustaw liberalizujących prawo aborcyjne i zgłaszanie ich do Sejmu - dodał.

 

Protest i mobilizacja środowisk liberalnych mają związek m.in. z decyzją Sejmu RP o odrzuceniu w pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie przygotowanego przez Komitet Ratujmy Kobiety.

 

Hasło całej manifestacji to "Żarty Się Skończyły! Moje ciało, moja sprawa".


polsatnews.pl

po/gr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze