- Warszawa jedzie z bardzo silnym przekazem; miejsca, które mimo różnego rodzaju zawirowań na rynkach zagranicznych, nadal jest najatrakcyjniejszym miejscem do inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej - powiedział w czwartek dziennikarzom wiceprezydent stolicy Michał Olszewski.

 

Ocenił, ze stolica jest też liderem jeżeli chodzi o inwestycje w Europie. Jak mówił, rankingi, które będą prezentowane podczas targów w Monachium "pokazują niezbicie, że Warszawa dalej depcze po piętach - jeśli chodzi o inwestycje w nieruchomościach - takim dużym tuzom, jak Paryż czy Londyn, czy Dublin". Wiceprezydent zapewniał, że stolica chce na EXPO silnie podkreślić, że warszawski rynek nieruchomości cały czas rośnie.

 

Głównym celem "skupienie uwagi inwestorów"

 

Ratusz przypomina, że Warszawa regularnie uczestniczy w targach międzynarodowych, na których odbywa się jej promocja. Reprezentacja miasta zachęca inwestorów do przyjrzenia się stolicy Polski oraz podjęcia decyzji o zainwestowaniu w niej.

 

Olszewski wyjaśnił, że na targach w Monachium nie sprzedaje się nieruchomości. - Na targach skupia się uwagę inwestorów - powiedział. - Zarówno my, jak i nasi partnerzy, którzy jeżdżą z nami na targi, nie dobijają transakcji, nie podpisują umów spektakularnych podczas tych targów. Raczej dzieje się to w zaciszu gabinetów - mówił.

 

Na EXPO REAL - jak zapowiada ratusz - kontynuowany będzie również temat rewitalizacji, szczególnie prawobrzeżnej Warszawy. W tegorocznej ofercie miasta znajdą się nieruchomości m.in. z Pragi-Północ, Śródmieścia, Mokotowa, Wilanowa i Woli.

 

Międzynarodowe Targi Inwestycyjne i Nieruchomości Komercyjnych EXPO REAL 2016 Munchen to największe targi inwestycyjne w Europie.

 

PAP