- Trzej zatrzymani mężczyźni poinformowali kobietę, że są oficerami CBŚP. Powiedzieli jej, że z uwagi na atak internetowy, który miał miejsce w banku gdzie ma konto, wezmą jej pieniądze w depozyt - powiedział polsatnews.pl mł. asp. Piotr Garstka z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.
 
"Oficerowie" zostali zatrzymani w momencie przekazywania gotówki. Oszuści zwrócili uwagę policjantów kryminalnych, którzy patrolowali okolicę.
 
Jak relacjonują funkcjonariusze, jeden z podejrzanych nerwowo rozmawiał przez telefon, a jego partnerzy rozeszli się w dwa różne kierunki ulicy i cały czas czegoś uważnie wypatrywali.
 
Po kilku minutach na miejscu pojawiła się przestraszona starsza kobieta niosąca niebieską reklamówkę. Zostawiła torbę na osiedlowym parkingu między dwoma samochodami. Gdy jeden z oszustów podszedł po torbę, pozostali chcieli odjechać samochodem. Wtedy do akcji wkroczyli obserwujący wszystko kryminalni, którzy poprosili o wsparcie policyjną grupę realizacyjną.
 
Zatrzymani mają od 18 do 23 lat, są mieszkańcami Łodzi i Krakowa. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty oszustwa za co grozi im do 8 lat więzienia. Sąd zdecyduje czy podejrzani zostaną tymczasowo aresztowani.
 
polsatnews.pl