Uciekał, bo nie miał prawa jazdy. Ukrył się między drzewami

Polska
Uciekał, bo nie miał prawa jazdy. Ukrył się między drzewami
KWP Rzeszów

Policjanci z Przemyśla prowadzili pościg za audi, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli. 22-latek uciekając popełniał kolejne wykroczenia. Po zatrzymaniu okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód nie był dopuszczony do ruchu.

Funkcjonariusze ruchu drogowego zauważyli samochód, którego kierowca nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Mimo wydawanych sygnałów do zatrzymania, kierujący nie reagował na ich polecenia, przyśpieszył i zaczął uciekać.

 

Przez podwójną ciągłą, na czerwonym


W trakcie ucieczki nie łamał przepisy ruchu drogowego, m.in. zajeżdżał drogę radiowozowi. Uciekając popełnił wiele wykroczeń - jadąc z nadmierną prędkością przekraczał podwójną linię ciągłą, przejeżdżał skrzyżowania na czerwonym świetle, stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Chcąc uniknąć kontroli, kierujący ukrył się na jednej z działek między drzewami. Tam policjanci go zatrzymali.

 

Pijany, bez prawa jazdy, OC i dowodu rejestracyjnego


Podczas kontroli okazało się, że kierowcą był 22-latek, a powodem jego zachowania był fakt, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo nie miał ważnego ubezpieczenia OC oraz dowodu rejestracyjnego.

 

Podczas badania stanu trzeźwości okazało się także, że wcześniej pił alkohol.


22-latek odpowie przed sądem m.in. za jazdę bez wymaganych uprawnień oraz szereg innych wykroczeń, które popełnił podczas ucieczki.

 

polsatnews.pl

grz/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze