Piotr Krawczyk p.o. szefa Agencji Wywiadu

Polska
Piotr Krawczyk p.o. szefa Agencji Wywiadu
www.aw.gov.pl

Premier Beata Szydło powołała Piotra Krawczyka na stanowisko pełniącego obowiązki szefa Agencji Wywiadu. Zastąpił on Pułkownika Grzegorza Małeckiego, który zrezygnował ze swojej funkcji - podało w środę Centrum Informacyjne Rządu.

Krawczyk do tej pory był zastępcą szefa AW Małeckiego.

 

We wtorek premier przyjęła rezygnację płk. Małeckiego i odwołała go z funkcji szefa Agencji Wywiadu. Ma on teraz objąć inne funkcje publiczne. Kierował AW od 22 lutego.

 

Brał udział w misjach w Afganistanie

 

Piotr Krawczyk ukończył stosunki międzynarodowe na UW. Jest doświadczonym dyplomatą, analitykiem oraz specjalistą ds. bezpieczeństwa.

 

Brał udział w misjach dyplomatycznych w Afganistanie, był chargé d’affaires Ambasady RP w Ankarze, tłumaczem Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku oraz doradcą politycznym dowódcy Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. W 2004 r. został ranny podczas ostrzału bazy w Babilonie, nie skorzystał z możliwości ewakuacji do kraju i pozostał na misji. Został odznaczony medalami „Za zasługi dla obronności kraju”, NATO Non-Article 5 ISAF, Afghanistan Campaign, a także Gwiazdą Afganistanu i Gwiazdą Iraku. Jest żonaty, ma troje dzieci.

 

PAP

kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze