LM: Legia gorsza od Sportingu, ale tym razem podjęła walkę

PAP/EPA/Antonio Cotrim
Kadr z meczu

Mistrzowie Polski przegrali w Lizbonie 0:2. Obie bramki stracili w pierwszej odsłonie spotkania. Pomimo porażki podopieczni Jacka Magiery pozostawili po sobie tym razem lepsze wrażenie niż po meczu z Borussią Dortmund i nawet kilkakrotnie zagrozili bramce gospodarzy.

Piłkarze Legii przed wtorkowym meczem zgodnie twierdzili, że będą chcieli zrewanżować się po dotkliwej porażce z Borussią Dortmund 0:6 przed dwoma tygodniami. Debiutujący na ławce trenerskiej mistrza Polski Magiera miał tchnąć w zespół ducha walki - po tym jak przejął rozbitą drużynę po Albańczyku Besniku Hasim.

Zaczęło się lepiej

Podobnie jak w meczu z Borussią, również w Lizbonie zabrakło na boisku kontuzjowanego Michała Pazdana. Tym razem jednak zastąpił go powracający do podstawowego składu Jakub Rzeźniczak. Mistrzowie Polski dużo lepiej rozpoczęli spotkanie niż z Borussią. Próbowali prowadzić grę i nie pozwalali się zepchnąć do defensywy. Gospodarze natomiast sprawiali wrażenie, jakby niezbyt dobrze weszli w mecz.

Największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry. W 18. minucie powinni objąć prowadzenie po tym, jak Jefferson dośrodkował z rzutu rożnego, ale Gelson Martins z zaledwie dwóch metrów trafił w poprzeczkę.

10 minut później gospodarze ostatecznie pokonali Arkadiusza Malarza. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dosyć pechowo piłkę przedłużył głową Miroslav Radovic, a niepilnowany Bryan Ruiz trafił do bramki.

W 37. minucie gospodarze prowadzili już 2:0. Nieatakowany przez rywali Adrien Silva dokładnie dośrodkował w pole karne, a Bas Dost tylko dołożył nogę i płaskim strzałem pokonał Malarza.

Więcej bramek nie było

Po zmianie stron Sporting nadal przeważał. W 55. minucie Malarz uratował swój zespół przed stratą kolejnej bramki, kiedy to Silva strzelał z okolic pola karnego. Chwilę później Silva fatalnie spudłował po zespołowej akcji gospodarzy.

Najlepszą okazję na bramkę kontaktową goście mieli w 69. minucie. Adam Hlousek wyłożył piłkę Miroslavowi Radovicovi, a ten z około 16 metrów strzelił lekko i przede wszystkim niecelnie.

Druga część spotkania była dosyć wyrównana. Dużo było niedokładności z obu stron. Gospodarze, mając dwubramkowe prowadzenie, nie forsowali tempa. Natomiast podopiecznym Magiery brakowało dokładności, aby przedostać się pod bramkę Sportingu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sportingu 2:0.

18 października Legia zagra na wyjeździe z Realem Madryt w trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Sporting Lizbona - Legia Warszawa 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Bryan Ruiz (28), 2:0 Bas Dost (37).

Żółte kartki: Legia - Guilherme, Jakub Rzeźniczak.

Sędzia: Michael Oliver (Anglia).