"Kajto" rajdowym mistrzem Europy. Po przedostatnim rajdzie

kajto.pl
Kajetanowicz ma już trofeum w ręku.

Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5) po raz drugi z rzędu został rajdowym mistrzem Europy. Tytuł zapewnił sobie dobrym występem w Rajdzie Lipawy. W klasyfikacji generalnej przed ostatnią rundą cyklu ma już bezpieczną przewagę nad rywalami.

Na Łotwie Kajetanowicz, którego pilotem jest Jarosław Baran, zajął czwarte miejsce. Zwyciężył reprezentant gospodarzy Ralfs Sirmacis (Skoda Fabia R5), a drugi był Rosjanin Aleksiej Łukjaniuk (Mitsubishi Lancer Evo), który jako jedyny mógł jeszcze zagrozić końcowemu triumfowi Polaka.

Mistrz Polski z 2014 roku Wojciech Chuchała - z pilotem Danielem Dymurskim (Subaru Impreza STI) - zapewnił sobie końcowy triumf w kategorii ERC2, choć załoga miała wypadek na ostatnim odcinku specjalnym i nie ukończyła zawodów.

Ostatnia eliminacja mistrzostw Europy odbędzie się w dniach 7-9 października na Cyprze.