Film zatytułowany "Twardowsky 2.0"  jest utrzymany w konwencji science-fiction. Grany przez Roberta Więckiewicza Twardowski, który w pierwszej części uciekł diablicy z księżyca jej statkiem, teraz ucieka przed pościgiem.

 

Po piętach depcze mu  Diablica w towarzystwie diabłów: Boruty i Rokity. 


Uwaga: film nie jest odpowiedni dla dzieci.

 


To trzeci film Tomasza Bagińskiego - po "Smoku" i "Twardowskym" - stworzony razem z Platige Image oraz Fish Ladder na potrzeby promocji firmy Allegro.


- Współpraca z Robertem Więckiewiczem ułożyła się nam tak dobrze, że bardzo chciałem wrócić do tej postaci. Zostawiliśmy sobie zresztą furtkę w końcowej scenie poprzedniego filmu. Twardowsky to postać, która od początku wyłamywała się ze scenariuszowych ram. Kontynuacja była naturalną decyzją – stwierdził reżyser.


Będą kolejne legendy


Projekt "Legendy Polskie" przedstawia na nowo znane, tradycyjne polskie historie w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla młodego odbiorcy, żyjącego w świecie Internetu i mediów społecznościowych.


Producenci zapowiadają kolejne firmy. W listopadzie premierę ma mieć "Operacja Bazyliszek" - opowieść o Kołodzieju, jednym z ostatnich Piastów, który żyje współcześnie i nawet nie wie o tym, że jest przedstawicielem najstarszego rodu królewskiego. Pojawi się też Rzepicha oraz specjalny oddział ABW do zwalczania zjawisk paranormalnych.


W grudniu natomiast pokazana zostanie "Jaga". Twórcy zamierzają wykreować postać potężnej zielarki – dziewczyny, która swoją mocą będzie w stanie pokonać samodzielnie oddział antyterrorystów.

 

polsatnews.pl