Siatkówka: związek nie szuka następcy trenera Antigi

Sport
Siatkówka: związek nie szuka następcy trenera Antigi
Polsat News
PZPS poinformował, że nie szuka następcy selekcjonera drużyny narodowej siatkarzy.

Nie prowadzimy żadnych formalnych bądź nieformalnych rozmów/spotkań z kandydatami na stanowisko trenera seniorskiej reprezentacji - poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej. W mediach trwają spekulacje odnośnie przyszłości obecnego szkoleniowca Stephane'a Antigi.

Po sierpniowych igrzyskach w Rio de Janeiro, w których biało-czerwoni odpadli w ćwierćfinale, rozpoczęły się rozważania, czy Antiga w przyszłym roku nadal będzie prowadził polski zespół. W prasie pojawiały się nazwiska trenerów - głównie zagranicznych - którzy mieliby być kandydatami do zastąpienia Francuza. PZPS piątkowym oświadczeniem odciął się od tych spekulacji.

 

"Doniesienia medialne w tym zakresie nie mają pokrycia w faktach. W oficjalnym komunikacie poinformujemy o ewentualnym rozpoczęciu procedury wyboru nowego szkoleniowca" - napisano na stronie siatkarskiej federacji.

 

40-letni Antiga został wybrany na trenera biało-czerwonych jesienią 2013 roku. W pierwszy sezonie zdobył z podopiecznymi podczas odbywających się w Polsce mistrzostw świata złoty medal. W kolejnych ważnych imprezach jego drużyna nie odnosiła już takich sukcesów.

 

PAP

hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze