Prof. Ryszard Legutko w programie "Gość Wydarzeń"

Polska
Prof. Ryszard Legutko w programie "Gość Wydarzeń"
Polsat News

Parlament Europejski przyjął w środę rezolucję na temat sytuacji w Polsce, w której ocenia, że "paraliż Trybunału Konstytucyjnego zagraża demokracji, prawom podstawowym oraz rządom prawa w Polsce". Rezolucję poparło 510 europosłów, a 160 było przeciw. Jakie mogą być skutki dla Polski - m.in. o tym Joanna Wrześniewska-Sieger o 19:15 porozmawia z eurodeputowanym PiS prof. Ryszardem Legutko.

W przyjętym dokumencie europosłowie odnoszą się też do innych spraw, które budzą zaniepokojenie części z nich, w tym do ustaw: o mediach, o policji, o prokuraturze, Kodeksu postępowania karnego, ustawy antyterrorystycznej, o służbie cywilnej, a także planów wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej oraz kwestii "zdrowia reprodukcyjnego kobiet".
 
PE wyraża zaniepokojenie, że zmiany te "przyjmowane są szybko i bez właściwych konsultacji". Wezwano Komisję Europejską, by - wobec braku w pełni funkcjonalnego TK - zbadała wspomniane ustawy pod kątem zgodności z prawem UE.

 

O rezolucji, wizerunku Polski w Europie i zarzutach, że odmawiając przyjęcia uchodźców kraje Grupy Wyszechradzkiej pokazują brak europejskiej solidarności - Joanna Wrześniewska-Sieger porozmawia z eurodeputowanym PiS prof. Ryszardem Legutko.


Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie - zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Joanna Wrześniewska-Sieger przedstawi je w programie.
 

 

red/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze