Konkurs ogłosił w czerwcu tego roku Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk. Do udziału w komisji konkursowej zaproszeni zostali przedstawiciele kierownictwa policji oraz - w charakterze konsultantów - wybitni znawcy języka polskiego, m.in. prof. dr hab. Jerzy Bralczyk oraz prof. zw. dr hab. Jadwiga Stawnicka.

 

Prenumerata w nagrodę

 

Hasło "Pomagamy i chronimy" wybrano jednogłośnie, doceniając "siłę jego przekazu, ukierunkowanie społeczne oraz zgodność z duchem policyjnej służby".

 

Była to również najpopularniejsza propozycja. Różne odmiany i formy językowe czasowników "chronić" i "pomagać" znalazły się w 71 hasłach nadesłanych na konkurs. Z tej grupy wylosowano uczestnika kryjącego się pod nickiem "bodek47". Dostanie on dyplom-tabliczkę z dedykacją komendanta i roczną prenumeratę miesięcznika "Policja 997".

 

"Teraz czas na opracowanie projektu graficznego wybranego hasła i przygotowanie logistyczne. Potem sentencję »Pomagamy i chronimy« będzie można zobaczyć w całej Polsce na nowo kupionych radiowozach" - poinformowała policja.

 

"To protect and serve"

 

Jednym z najbardziej znanych na świecie haseł policyjnych jest amerykańskie "To protect and serve" - "Aby chronić i służyć". Swoje motta mają policje w wielu krajach, Polska do tej pory takiego jeszcze nie miała.

 

polsatnews.pl