Pół roku temu pani Edyta odebrała list, w którym zobaczyła sądowy nakaz zapłaty. Zażądano od niej blisko 10 tys. złotych.

 

Imię, nazwisko, PESEL

 

Kobieta mieszka ze swoimi rodzicami w niewielkim gospodarstwie. Wychowuje samotnie 11-letnią córkę Oliwię. Kiedy komornik ściągnął prawie 3 tys. złotych, pani Edyta nie wiedziała, gdzie może się udać po pomoc. Zadzwoniła do komornika i wytłumaczyła, że doszło do pomyłki.

 

W nakazie zapłaty widniało co prawda jej imię, nazwisko i numer PESEL, ale figurował inny adres zamieszkania. Okazało się, że na tej samej ulicy co pani Edyta, mieszkała kiedyś kobieta o tym samym imieniu i nazwisku.

 

Komornik zawiesił egzekucję, ale pieniędzy nie oddał

 

Gdzieś doszło do pomyłki i to 32-latka musiała spłacać dług sąsiadki. Po rozmowach z reporterami "Interwencji" komornik zawiesił egzekucję, ale pieniędzy nie oddał. W trakcie realizacji materiału, reporterzy otrzymali telefon z Krajowej Rady Komorniczej, że odebrane pieniądze zostaną zwrócone. Pani Edyta otrzymała jedynie tę kwotę, którą zabrał komornik. Nikt nie przejmuje się, że kobieta poniosła koszty wyjaśnienia sprawy, a strata w wysokości 2 tys. złotych to dla niej naprawdę bardzo dużo.

 

Więcej na temat fatalnej pomyłki z udziałem komorników dziś w "Interwencji" o 16:15 na antenie Telewizji Polsat.

 

polsatnews.pl