20-latek z Bytomia próbował przemycić z Hiszpanii do Polski ponad 28 kg marihuany. Narkotyki ukrył pomiędzy opakowaniami chipsów - zatrzymali go policjanci z Dolnego Śląska.

Jak powiedziała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz, Daniel L. został zatrzymany, gdy jechał dostawczym samochodem od granicy z Niemcami. - Policjanci otrzymali informację, że kierowca może być nietrzeźwy. Fiat ducato został zatrzymany w Zgorzelcu - powiedziała.

 

20-latek był trzeźwy okazało się jednak, że spod plandeki, pod którą przewoził kartony z chipsami unosi się silnie drażniąca woń.

 

 

Wartość narkotyków to prawie 850 tys. złotych

 

- Już w komendzie dokładnie sprawdzono zawartość paczek. Wewnątrz kartonów policjanci znaleźli zapakowane ponad 28 kg marihuany. Narkotyki były ukryte między opakowaniami chipsów. Z uwagi na przemyt znacznej ilości narkotyków sprawą zajęli się funkcjonariusze jeleniogórskiego CBŚP - dodała Hamelusz.

 

Według szacunków policji czarnorynkowa wartość narkotyków to prawie 850 tys. złotych. - Mężczyzna został aresztowany, odpowie m.in. za wewnątrzwspólnotowy przewóz znacznej ilości środków odurzających - powiedziała rzeczniczka.

 

PAP