Agnieszka Gozdyra zapytała Pawła Deresza o planowany przez podkomisję do wyjaśnienia  katastrofy smoleńskiej eksperyment. - Moi przyjaciele zatelefonowali do mnie parę dni temu (z Czech - red.) i poinformowali mnie, że w Pradze krąży informacja, że Polska zamierza kupić tupolewa i przeprowadzić eksperyment - samolot kontra samochód. Zamierzają rozpędzić tupolewa do maksymalnej prędkości, z drugiej samochód do maksymalnej prędkości, a na samochodzie ma być umieszczona brzoza i samolot ma skrzydłem ściąć tę brzozę. Ma to dowieść, czy samolot wytrzymuje takie uderzenie czy nie - relacjonował w programie "Tak czy Nie" Paweł Deresz.


Podkreślił,  że nie wie czy to jest informacja prawdziwa. - Ciekaw jestem, co na to powie podkomisja, czy rzeczywiście planuje coś takiego - zastanawiał się Paweł Deresz. - Chętnie zdementuję tę wiadomość, jeśli ona jest nieprawdziwa - dodał.

 

 

Piotr Walentynowicz, wnuk Anny Walentynowicz przyznał, że na spotkaniu z rodzinami ofiar katastrofy mówiono, że "będą przeprowadzane różnego rodzaju eksperymenty". - Choć nie w taki sposób, jak pan to opisuje - wyjaśnił.

 

Polsat News