"Barwy klubowe zalecamy nosić dyskretnie". Borussia ostrzega kibiców, którzy jadą do Warszawy

Świat
"Barwy klubowe zalecamy nosić dyskretnie". Borussia ostrzega kibiców, którzy jadą do Warszawy
PAP/EPA/SEBASTIAN KAHNERT

"Aktywna część kibiców Legii Warszawa jest niestety znana zarówno w kraju, jak i na meczach wyjazdowych, z wyższego potencjału przemocy. Wcześniejsze doświadczenia mogą to potwierdzić. Dlatego chcemy ostrzec wszystkich fanów, którzy pojadą do Warszawy, by uważali na siebie i stosowali się do przekazanych informacji" - napisano na stronie klubu z Dortmundu.

Władze Borussi zalecają także unikanie obnoszenia się w stolicy z żółto-czarnymi barwami klubu oraz poruszanie się po mieście w małych grupach. W komunikacie podkreślono, że o poinformowanie fanów o możliwym zagrożeniu poprosili przedstawiciele Legii Warszawa oraz polska policja.


Zwrócono także uwagę, by unikać publicznych środków transportu i wybierać taksówki, które są w Polsce niedrogie i niemieckich kibiców będą kosztować ok. 10 euro. "Doświadczenia pokazują, że agresywne grupy kibiców mogą czekać na fanów gości także wiele kilometrów poza Warszawą" - podkreślono.


Na stadionie Legii, który może pomieścić ok. 30 tys. kibiców, fani niemieckiego klubu zajmą 1750 miejsc. Borussia zagra w Lidze Mistrzów po roku przerwy.


Mecz Legia Warszawa - Borussia Dortund w fazie grupowej Ligi Mistrzów odbędzie się w środę o 20:45 na stadionie przy Łazienkowskiej 3.

 

bvb.de

prz/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze