Rywalizujące psy patrolowo-tropiące wytresowane są do działań zarówno w kagańcu, jak i bez kagańca. Podzieleni na 4 grupy przewodnicy wzięli udział w 6 turniejowych konkurencjach.

 

Większość konkurencji rozegrano na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Jedynie tropienie śladów ludzkich odbyło się w miejscowościach przyległych do ośrodka szkolenia. Najwięcej niespodzianek było podczas wykonywania zadania z przeszukaniem terenu w celu odnalezienia ukrytej osoby. Pies musiał przeszukać ogrodzony metalowym płotem teren oraz zaparkowane tam samochody i w jednym z nich odnaleźć ukrytego, uzbrojonego w niebezpieczne narzędzie pozoranta. Była to bardzo emocjonująca konkurencja zarówno dla psa jak i przewodnika z uwagi na miejsce ukrycia pozoranta – 1,5 metra nad ziemią w chłodni wypełnionej różnymi przedmiotami wydającymi dźwięk.

 

Po ceremonii zakończenia mistrzostw wszyscy mogli obejrzeć pokaz tresury psów służbowych, zaprezentowany przez funkcjonariuszy i słuchaczy Zakładu Kynologii Policyjnej, oraz koni służbowych przygotowany przez policjantów z referatu konnego Komendy Stołecznej Policji.

 

policja.pl