Informację o prowadzonym dochodzeniu zamieścił m.in. dziennik internetowy "Spiegel OnLine".

 

- Urząd Prokuratora Generalnego Szwajcarii (OAG) potwierdza, że prowadzone jest dochodzenie w sprawie Franza Beckenbauera" - powiedziała rzeczniczka Urzędu. Nie podała jednak, dla dobra śledztwa, żadnych szczegółów postępowania.

 

Gazeta sugeruje, że chodzi o pranie brudnych pieniędzy i nadużycie zaufania, czego miał się dopuścić Beckenbauer, gdy był szefem komitetu organizacyjnego Mistrzostw Świata 2006.

 

Postępowania w sprawie nieprawidłowości finansowych podczas mistrzostw świata były już prowadzone przez organa prokuratorskie w Niemczech, ale żadne nie zakończyło się skierowaniem aktu oskarżenia do sądu.

 

71-letni Franz Beckenbauer to jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii piłki nożnej, mistrz świata, mistrz Europy, dwukrotny zdobywca Złotej Piłki (1972, 1976). Po zakończeniu kariery zawodniczej trener piłkarski i działacz sportowy. Podczas Mundialu 2006 w Niemczech był szefem komitetu organizacyjnego. Obecnie pracuje jako ekspert w telewizji Sky Deutschland oraz jako felietonista w dzienniku "Bild".

 

PAP, polsatnews.pl