Pierwszym gościem "Nowego Dnia z Polsat News" będzie Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. O godz. 7:05 opowie o zmianach związanych z reformą edukacji od początku roku szkolnego 2016/2017. Według ZNP skutkiem zatrzymania sześciolatków w przedszkolach i likwidacji gimnazjów może być utrata pracy przez nawet 37 tys. nauczycieli z gimnazjów i 7-8 tysięcy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

 

O godz. 7:35 Paweł Piskorski, prezes Stronnictwa Demokratycznego i były prezydent Warszawy odniesie się do sytuacji wokół afery reprywatyzacyjnej w Warszawie.

 

Ekonomista i analityk rynków finansowych, Marek Zuber o godz. 8:05 opowie o tym, kto może zyskać, a kto straci na podatku od sklepów wielkopowierzchniowych, który wchodzi w życie od 1 września. Pytany będzie również o zmiany w kodeksie pracy.

 

O godz. 8:35 Marek Balicki, były minister zdrowia poruszy temat kondycji polskiej służby zdrowia. Odniesie się m.in. do kwestii darmowych leków dla seniorów. Od czwartku osoby, które ukończyły 75. rok życia będą miały prawo do bezpłatnych lekarstw znajdujących się na liście ogłoszonej przez resort zdrowia.

 

Z kolei politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Rafał Chwedoruk, o godz. 9:05 skomentuje "polityczną bitwę warszawską", a także odniesie się do debaty w PE na temat Polski.  

 

W studiu pojawi się również dr Adam Balcer, ekspert ds. międzynarodowych WiseEuropa, który o godz. 9:35 opowie o sytuacji Czeczeńców na polskiej granicy z Białorusią.

 

polsatnews.pl