Nadwyżki benzyny spadają, więc ropa drożeje

Biznes
Nadwyżki benzyny spadają, więc ropa drożeje
Richard Masoner/Flickr.com
Zdjęcie ilustracyjne

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną o 0,5 proc. przed publikacją raportów o stanie zapasów ropy i jej produktów w USA. Na rynkach spodziewany jest spadek zapasów benzyny o 1,25 mln baryłek - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na październik na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 47,21 USD, po zwyżce o 23 centy.

 

Brent w dostawach na październik na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie drożeje z kolei o 0,4 proc. i jest wyceniana po 49,44 USD za baryłkę.

 

We wtorek Amerykański Instytut Paliw (API) poda swoje cotygodniowe niezależne wyliczenia dotyczące zapasów ropy w USA w ub. tygodniu. W środę z kolei zrobi to Departament Energii USA (DoE).

 

Analitycy oceniają, że zapasy benzyny spadły w ubiegłym tygodniu w USA o 1,25 mln baryłek.

 

- Mieliśmy na rynku ropy trochę spadków i trochę zwyżek, ale cena ropy utrzymuje się na razie powyżej 45 dolarów za baryłkę - mówi Angus Nicholson, analityk rynku w IG Ltd. w Melbourne.

 

-  Było wiele "szarpanego" handlu, co wynika z różnych plotek przed wrześniowym spotkaniem OPEC i myślę, że taka zmienność notowań ropy będzie kontynuowana" - dodaje.

 

W poniedziałek ropa na NYMEX w Nowym Jorku straciła 66 centów i kosztowała na zamknięciu sesji 46,98 USD za baryłkę.

 

Ropa w USA staniała w ubiegłym tygodniu o 1,8 proc.

 

PAP

pr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze