Każdy mógł wybrać start na malowniczej, kaszubskiej trasie przez lasy i wzdłuż jezior na 42-kilometrowym dystansie Mini lub 73-kilometrowym Maxi. Jedni rywalizowali o jak najwyższe miejsca, ale inni skupiali się wyłącznie na czerpaniu radości z jazdy. Już samo ukończenie interwałowej trasy stawało się sukcesem.

 

W kategorii Maxi Piotr Osiński (GK STG) o centymetry ograł na finiszu Adriana Kaisera (GKS Cartusia Kartuzy). Wśród kobiet złudzeń nie pozostawiła Agnieszka Sikora (Active Jet), pokonując drugą Magdalenę Zinkowską (Morpol Racing Team Słupsk) aż o ponad 13 minut. Na krótszym dystansie Mini wśród mężczyzn również byliśmy świadkami sprinterskiego finiszu. Najszybszy okazał się Mateusz Stasiak (MrBike Pleszew), który pokonał Nikitę Bondarczuka z Kaliningradu i Arkadiusza Petkę (LEW Lębork). Emocji nie brakowało też u kobiet - zwycięstwo odniosła Klaudia Seremak (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), druga była Monika Szotowicz (STC Stargard), a trzecia Alfiia Galeeva z Kaliningradu.

 

Cztery wyścigi, ponad 3000 osób

 

- W tym roku odbyły się cztery wyścigi z tego cyklu, wzięło w nich udział ponad 3000 osób. Cieszymy się, że kolarstwo tak pięknie się rozwija. Za rok wrócimy z mam nadzieję jeszcze większą liczbą wyścigów. Zachęcam wszystkich sponsorów do inwestowania w ten sport, który pozwala się rozwijać dzieciom i dorosłym - podsumował Lang.

 

To jednak nie koniec sezonu rowerowego. Miłośnicy kolarstwa spotkają się już 17 września na Skandia Maraton Lang Team w Dąbrowie Górniczej.

 

Polsat News, langteamrace.pl