53-letni Elstrup, który od lat przychodził na wszystkie mecze swojej byłej drużyny, w 55. minucie nagle przeskoczył ogrodzenie i kompletnie nagi pobiegł na środek boiska, po czym usiadł w pozycji jogi.

- To wielki syn, bohater naszego miasta i wychowanek klubu, więc przykro jest oglądać takie zachowanie - skomentował dyrektor Randers Michael Gravgaard.

 

Lars Elstrup był jednym z bohaterów reprezentacji Danii, która sięgnęła po mistrzostwo Europy w 1992 roku, na turnieju rozgrywanym w Szwecji. Strzelił zwycięską bramkę w meczu z Francją (2:1), dającą awans do półfinału.

 

"Ewidentnie przegrzały mu się styki"

 

Elstrup nie udźwignął tego sukcesu. Wstąpił do sekty, a w 2012 r., gdy odwiedził go dziennikarz Przeglądu Sportowego, mieszkał na łódce. Duńskim mediom pozował do zdjęć nago nad brzegiem rzeki.

 

Były bramkarz Odense Arkadiusz Onyszko opowiadał dziennikarzom historię z 2007 r., gdy w drodze na lotnisko spotkał Elstrupa. - Na dworcu kolejowym podszedł do mnie facet bez butów. Przedstawił się: Jestem Lars Elstrup. Poznałem go, a on mnie - mówił Przeglądowi Sportowemu Onyszko. - Wszyscy wiedzieli, że mu odwaliło. Chwilę porozmawialiśmy, ale ewidentnie przegrzały mu się styki - dodał polski bramkarz.

 

W latach 1988-1993 Elstrup rozegrał w reprezentacji Danii 34 mecze, strzelając 13 bramek.

 

PAP, polsatnews.pl