Drugi zarzut - dotyczący usiłowania zabójstwa kobiety - to nowy element w sprawie. Prokuratura dowiedziała się o tym podczas przesłuchaniu oskarżonego.

 

- Dotarliśmy do Kingi K. To sąsiadka zamordowanego Adama R. Dokonaliśmy oględzin, które potwierdziły działanie (próbę zabójstwa -red.) - wyjaśnił Czerwiński. 39-latek próbował ją udusić przy pomocy łańcucha.

 

Przepłoszyli go sąsiedzi

 

Do drugiego zabójstwa, przed domem Kingi K., nie doszło tylko dzięki interwencji sąsiadów. - Sprawca spłoszył się. Nie było odstąpienia z jego strony - powiedział rzecznik olsztyńskiej prokuratury.

 

Jak dodał, po próbie drugiego zabójstwa 39-latek wrócił do zwłok, które ukrył w piwnicy, następnie rozczłonkował je i fragmenty zabrał.  

 

Mężczyzna usłyszał zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz zarzut usiłowania zabójstwa kobiety. Przyznał się do winy, został aresztowany na trzy miesiące, grozi mu dożywocie.

 

O zbrodni policjanci z Kętrzyna dowiedzieli się w piątkowy wieczór, kiedy otrzymali zgłoszenie o ciele znalezionym w piwnicy jednego z budynków w Korszach. Zwłoki były pozbawione głowy i rąk . 39-latek, którego danych policja nie ujawnia, został zatrzymany jeszcze w piątek.

 

polsatnews.pl, RMF FM