- Pan Marek Citko zaproponował, że w świetle zamieszania medialnego, które powstało wokół mojej osoby, jest gotowy od razu przejąć sto procent udziałów w Wiśle Kraków SA. (...) Ja takiej zgody z wielu powodów nie mogłem jednak wyrazić. Przede wszystkim ze względu na będącą w toku procedurę licencyjną, która zakończyła się pomyślnie. Tymczasem w obliczu tak nagłych zmian przyszłość naszego klubu mogła być zagrożona. Nawet z przyczyn czysto formalnych zorganizowanie takiej transakcji "od ręki" nie byłoby możliwe. Nie wspominając już o elementarnym szacunku wobec naszego klubu i jego kibiców - mówił Meresiński.

 

To odpowiedź kontrowersyjnego nowego właściciela Wisły Kraków na pismo Citki, które zostało opublikowane na portalu Weszlo.com.

 

"Informuję, że z dniem 18 sierpnia 2016 roku zaprzestałem współpracy z klubem Wisła Kraków i wbrew zapowiedziom nie będę odpowiadał za projekt sportowy w sezonie 2016/17" - poinformował Citko i dodał: "Jest mi bardzo przykro, że zostałem wielokrotnie wprowadzony w błąd przez pana Jakuba Meresińskiego i nie chcę być łączony z jego działalnością. Zapewniam, że nie miałem wiedzy na temat przeszłości nowego właściciela Wisły Kraków i żałuję, że tak zasłużony klub trafił w niepowołane ręce. Poczuwam się do odpowiedzialności, że nie zweryfikowałem życiorysu osoby, którą niejako uwiarygodniłem własnym nazwiskiem. Powstałe szkody postaram się jak najszybciej naprawić, poprzez znalezienie godnego inwestora, który odkupi klub i przywróci mu świetność. Jestem nawet przekonany, że takiego znalazłem, ale pan Jakub Meresiński nie zgodził się sprzedać swoich udziałów".

 

Citko miał w Wiśle odpowiadać za pion sportowy i jego organizację.

 

Właściciel z wyrokiem

 

Jakub Meresiński poinformował 29 lipca, że jest nowym właścicielem klubu. Od tamtej pory do mediów wyciekają kolejne fakty z jego życia.

 

Okazało się, że Meresiński jest skazany prawomocnym wyrokiem sądu za podrobienie świadectwa ukończenia liceum oraz zdania matury oraz podejrzewany m.in. o pranie brudnych pieniędzy i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

 

polsatnews.pl, Weszlo.com, wisla.krakow.pl