- To nie wasz interes - tak Farage skomentował pytania dziennikarzy portalu Buzzfeed o swoją wizytę w niemieckiej ambasadzie.

 

Żona kontrowersyjnego polityka, Kirsten Mehr, jest Niemką, dlatego spekuluje się, że Farage, jeden z głównych sprawców Brexitu, ubiega się o niemieckie obywatelstwo.

 

 

Brytyjski europoseł stał się twarzą wyprowadzenia swojego kraju z Unii Europejskiej, co traktował jako swoją główną polityczną misję. Kiedy już udało mu się przekonać rodaków do przegłosowania Brexitu, usunął się na drugi plan. Zachował jednak mandat posła Parlamentu Europejskiego.

 

- Celem mojej obecności w polityce było wyprowadzenie Wielkiej Brytanii z UE - oświadczył niedawno. Stąd zrozumiała złość Brytyjczyków, którzy z mediów społecznościowych dowiedzieli się o jego obecności w ambasadzie Niemiec w Londynie.

 

Według świadka wizyty Farage'a, "najlepsza część to ta, kiedy przy okienku tłumaczył się z braku odpowiednich dokumentów: Jak mogliście zauważyć, byłem ostatnio trochę zajęty”. "Przepraszam, ale czym zajęty? Od czasu referendum praktycznie zniknął - zauważyła autorka wpisu.

 

politico.eu