Podejrzany o zabójstwo imama aresztowany. To Amerykanin

Świat
Podejrzany o zabójstwo imama aresztowany. To Amerykanin
Pixabay/anluze

Policja aresztowała i oskarżyła 36-letniego mężczyznę o zabójstwo imama i jego współpracownika - poinformowały w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego źródła policyjne. Oscar Morel został oskarżony o zabójstwo oraz nielegalne posiadanie broni.

Przeszukując mieszkanie 36-latka, funkcjonariusze znaleźli broń oraz ubranie, które miał na sobie sprawca widoczny na nagraniach z monitoringu.

 

Kamery monitoringu zarejestrowały jak 36-latek odjeżdża w sobotę Chevroletem z miejsca, gdzie doszło do zabójstwa. Szef detektywów nowojorskiej policji Robert Boyce poinformował, że 10 minut później mężczyzna potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca zdarzenia. Aresztowano go w sobotę wieczorem czasu lokalnego.

 

Są dowody

 

- Zgromadzone do tej pory dowody wskazują, że to ten mężczyzna dopuścił się zabójstwa - oświadczył Boyce.

 

Tożsamości aresztowanego nie podano. Wiadomo jedynie, że chodzi o Amerykanina hiszpańskiego pochodzenia. Nie są jeszcze znane motywy jego działania.

 

55-letni imam Maulama Akondżee i jego 64-letni pomocnik Tharam Uddin zostali zabici w sobotę ok. godz. 14 czasu lokalnego, gdy wyszli z meczetu Al-Furqan w rejonie Ozone Park, w Queens. Zabito ich na ulicy z bliskiej odległości strzałami w głowę.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze