Irańskie siły bezpieczeństwa zlikwidowały komórkę związaną z IS

Świat
Irańskie siły bezpieczeństwa zlikwidowały komórkę związaną z IS
Pixabay/GooKingSword

Irańskie siły bezpieczeństwa zabiły we wtorek trzech bojowników związanych z Państwem Islamskim (IS) w mieście położonym niedaleko granicy z Irakiem - poinformował przedstawiciel lokalnych władz. Skonfiskowano broń i pasy wyładowane materiałami wybuchowymi.

Trójka bojowników została zastrzelona w domu w mieście Kermanszah w zachodnim Iranie - oświadczył gubernator ostanu (prowincji) o tej samej nazwie Asadollah Razani, cytowany przez agencję IRNA.

 

Wysoki rangą członek IS został zabity w poniedziałek w nocy w innym mieście w tym samym ostanie podczas operacji, w której inni członkowie grupy zostali aresztowani.

 

Samochody pułapki i 100 kg materiałów wybuchowych

 

800-tysięczne Kermanszah jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, znajduje się ok. 60 km od irackiej granicy. Region ten zamieszkany jest w dużej części przez wyznających sunnizm Kurdów w większości szyickim Iranie.

 

W czerwcu irańskie służby wywiadowcze poinformowały, że aresztowały dziesięciu bojowników IS i przejęły około 100 kg materiałów wybuchowych, które miały zostać użyte w samochodach pułapkach, zamachach samobójczych i innych atakach w zatłoczonych miejscach publicznych.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze