Według funkcjonariuszy obaj zaatakowani doznali poważnych obrażeń i przebywają w szpitalu. Sprawcę aresztowano jeszcze w pociągu.

 

Do incydentu doszło w kraju związkowym Voralberg. Około godziny 6.35 rano w dojeżdżającym właśnie do stacji Sulz-Roethis w okręgu Feldkirch pociągu relacji Feldkirch-Bregencja niemiecki pasażer pchnął siedzącego naprzeciwko niego 19-latka nożem w brzuch, a następnie w plecy. Potem zaatakował 17-letniego podróżnego, zadając mu ranę ciętą szyi.

 

Po wjechaniu pociągu na stację nożownik został zatrzymany przez dwóch policjantów. 60-latek stawił czynny opór, co zmusiło funkcjonariuszy do użycia gazu pieprzowego. Pomagający w obezwładnieniu przestępcy 22-letni pasażer pociągu został lekko ranny w rękę. Zszokowanym podróżnym udzielił pomocy zespół interwencji kryzysowej, potem udali się oni w dalszą drogę pociągiem zastępczym.

 

Władze policyjne Vorarlbergu wykluczają, by wydarzenie to miało związek z ubiegłotygodniowym atakiem w pociągu w Szwajcarii, gdzie ofiarami śmiertelnymi stali się 34-letnia kobieta oraz sam sprawca.

 

PAP