Kilkumetrowa ścieżka została zbudowana po prawej stronie ulicy Opłotki w pobliżu centrum handlowego Auchan w Komornikach. Tuż przed wjazdem na wiadukt nad ul. Głogowską ścieżka kończy się i łączy z pasem drogi. Wiadukt był zbyt ciasny, aby zmieściła się na nim droga dla rowerów.

 

Po drugiej stronie przejazdu rowerowego przez ul. Opłotki droga dla rowerów jest nieco dłuższa - ma około 100 metrów. Pozwala rowerzystom bezpiecznie ominąć rondo.


- Rozumiem intencje - powiedziała Polsat News Kamila Sapikowska z Poznańskiej Masy Krytycznej. Jej zdaniem krótki fragment ścieżki miał pomóc rowerzystom bezpiecznie zjechać z przejazdu rowerowego przez jezdnię i włączyć się do ruchu ulicznego w kierunku wjazdu na wiadukt. - Miał to być rodzaj azylu po przejeździe, żeby móc bezpiecznie włączyć się do ruchu. Pytanie, co dalej, bo droga rowerowa kończy się przed wiaduktem, a na samym wiadukcie sytuacja dla rowerzystów się nie poprawia - powiedziała. Rzeczywiście - jezdnie na wiadukcie są wąski i kierowcy muszą poczekać aż przejada rowerzyści.


Choć drogi w tej okolicy należą do Zarządu Dróg Miejskich, autorem projektu i wykonawcą są zewnętrzne firmy działające na zlecenie prywatnego właściciela, który kupił sąsiednie działki. W ramach kontraktu miał zadbać o drogi dla samochodów i ścieżki dla rowerzystów. Być może w przyszłości miasto zbuduje nowe ścieżki, które połączy z tymi krótkimi fragmentami, które już istnieją.

 

Polsat News