Filmik nagrany w szpitalnym łóżku obejrzano już prawie 2 miliony razy. Samir Ait Said powiedział na nim, że kibicuje swoim kolegom z reprezentacji. "Bądźcie silni i dobrzy. Jestem z wami, przesyłam wam uściski i wierzcie mi, Tokio 2020 wciąż jest dla mnie realne" - dodał sportowiec.

 

W sieci pojawiły się także zdjęcia, na których widać, jak gimnastyk stawia pierwsze kroki po operacji, w czasie której lekarze poskładali koszmarnie złamane kości - piszczelowej i strzałkowej.

 

 

Trzask pękającej kości

 

Do wypadku doszło w eliminacjach gimnastyki sportowej mężczyzn w hali Barra Olympic Park - Rio Olympic Arena. Po skoku przez konia, przy lądowaniu, noga sportowca nie wytrzymała ogromnego obciążenia przy lądowaniu i pękła. Trzask pękającej kości było bardzo wyraźnie słychać na widowni.

 

Ranny 26-letni zawodnik był żegnany oklaskami. Mimo bólu pozdrowił widownię gestem. Jednak zanim opuścił sportową halę, doszło do kolejnego nieprzyjemnego zdarzenia. Sportowiec został upuszczony przez noszowych.

 

 

 

Samir Ait Said to utytułowany zawodnik. W mistrzostwach Europy w gimnastyce artystycznej zdobył dotąd jeden złoty medal (2013 r.), trzy srebrne (m.in. w 2015 r.) i dwa brązowe.

 

Daily Mail, polsatsport.pl