Brzostek i Kołosińska w ostatnich latach nie miały dobrej passy w pojedynkach z Birłową i Ukołową - przegrały trzy kolejne mecze. Niemoc przełamały pod koniec lipca w fazie grupowej turnieju World Tour Major w Klagenfurcie. We wtorek udało im się to powtórzyć.

Bilans spotkań między tymi duetami jest remisowy 3-3.

 

Podopieczne trenera Łukasza Fijałka debiutują w olimpijskiej rywalizacji. Są też pierwszą kobiecą polską parą w siatkówce plażowej, która występuje w igrzyskach.

 

W pierwszym meczu Polki wygrały z Amerykankami Lauren Fendrick i Brooke Sweat 2:1 (14:21, 21:13, 15:7). Na koniec zmagań w czwartek zmierzą się z Brazylijkami Talitą Antunes i Larissą Francą.

 

W męskim turnieju siatkówki plażowej występują Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź) i Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) oraz Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (KS Jastrzębie). Pierwszy duet, który ma na koncie jedną porażkę, drugie spotkanie grupowe rozegra we wtorek późnym wieczorem. Drugi ma na koncie zwycięstwo i porażkę. Obie męskie pary z Polski przegrały z rywalami z Rosji.

 

PAP