Niemcy: ponad pół miliona osób ubiega się o azyl

Świat
Niemcy: ponad pół miliona osób ubiega się o azyl
AP

526 276 wniosków o przyznanie azylu w Niemczech jest obecnie rozpatrywanych przez niemieckie władze - poinformowało w poniedziałek ministerstwo spraw wewnętrznych, publikując dane według stanu na koniec lipca.

W ostatnich miesiącach Federalny Urząd ds. Uchodźców i Migracji (BAMF) dostał wsparcie w postaci licznego dodatkowego personelu, aby podołać zadaniu rozpatrzenia ogromnej liczby wniosków azylowych.

 

Jednak nadal są opóźnienia i procedury się przeciągają, mimo że od zamknięcia tzw. bałkańskiego szlaku migracyjnego liczba osób przyjeżdżających do Niemiec z zamiarem ubiegania się o azyl znacząco spadła - pisze agencja dpa.

 

W listopadzie 2015 roku w ciągu jednego miesiąca zarejestrowało się ponad 200 tys. ubiegających się o azyl, podczas gdy w ostatnich miesiącach było to średnio ok. 16 tys. osób.

 

W lipcu rejestracji w celu złożenia wniosku azylowego dokonało 16 160 osób, pochodzących głównie z Syrii, Afganistanu i Iraku. Ogółem w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy br. uczyniło to 238 424 osoby.

 

PAP

ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze