27-letnia Radwańska jest rozstawiona z numerem czwartym, a w rankingu WTA zajmuje obecnie piąte miejsce. Pięć lat młodsza Zheng jest 64. rakietą świata. Zmierzą się po raz pierwszy.

 

Krakowianka debiut olimpijski zaliczyła w 2008 roku Pekinie, gdy odpadła w drugiej rundzie. Cztery lata później w Londynie przegrała mecz otwarcia.

 

Pierwsze starcie Linette

 

Debiutująca w olimpijskich zmaganiach i 86. WTA na światowej liście Linette zmierzy się z 19. w tym zestawieniu Pawliuczenkową. Te tenisistki także czeka pierwsza w karierze konfrontacja.

 

Janowicz, który w tym roku z powodu kłopotów zdrowotnych rozegrał tylko dwa mecze, jest 174. w rankingu ATP. Jego rywal plasuje się na 37. pozycji. Do tej pory spotkali się czterokrotnie, za każdym razem w challengerach. Bilans jest remisowy: 2-2.

 

Debliści doskonale znają rywali

 

Swoich rywali poznały także w czwartek polskie deble. Klaudię Jans-Ignacik i Paulę Kanię czeka na otwarcie pojedynek z Kanadyjkami Eugenie Bouchard i Gabrielą Dabrowski. Marcin Matkowski i Łukasz Kubot z kolei walczyć będą z Rohanem Bopanną i Leandrem Paesem z Indii. Kania i Dabrowski nieraz w przeszłości startowały razem, podobnie jak Matkowski z Paesem.

 

Ciekawie zapowiada się w 1. rundzie męskiego singla pojedynek lidera światowego rankingu Serba Novaka Djokovica z Argentyńczykiem Juanem Martinem del Potro.

 

Pierwsza faza zmagań w turnieju tenisowym w Rio zaplanowana jest na 6 i 7 sierpnia. Z Polaków wszyscy, poza Radwańską, są w planie na sobotę.

 

PAP