85. ofiara zamachu w Nicei zmarła w szpitalu

Świat
85. ofiara zamachu w Nicei zmarła w szpitalu
AP

Liczba ofiar zamachu z 14 lipca, do którego doszło na Promenadzie Anglików, wzrosła do 85. Jak podają francuskie media 4 sierpnia w szpitalu im. Ludwika Pasteura w Nicei w wyniku odniesionych ran zmarł mężczyzna.

Radio Europe 1 podało na swojej stronie internetowej, że 85. ofiarą zamachu w Nicei jest 56-latek, który od czasu zamachu przebywał  w nicejskim szpitalu na oddziale intensywnej terapii.

 

Według tygodnika "Le Messager", powołującego się na informacje od krewnych ofiary, zmarły to Hattermann Pierre, mieszkaniec Górnej Sabudii. 56-latek z zawodu był psychologiem.

 

Jak podaje tygodnik w zamachu zginęła także jego żona oraz syn. Z kolei 14-letnia córka mężczyzny nadal przebywa w szpitalu.

 

Do ataku na Promenadzie Anglików w Nicei doszło podczas wieczornych obchodów Dnia Bastylii. Ciężarówka wjechała w tłum ludzi, zginęło 85 osób, a ponad 200 zostało rannych. W szpitalach wciąż w stanie krytycznym przebywa kilkanaście osób. Sprawcą zamachu jest mieszkający od lat w Nicei 31-letni Tunezyjczyk Mohamed Lahouaiej Bouhlel.

 

europe1.fr, lemessager.fr

wjk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze