Książka trafiła na półki księgarń 31 lipca i natychmiast wzbudziła sensację wśród czytelników. Publikacja ósmej części popularnego cyklu zbiegła się w czasie z premierą pierwszego autoryzowanego spektaklu teatralnego ze świata Harry'ego Pottera, która odbyła się na londyńskim West Endzie 30 lipca. Autorami opowieści są J.K. Rowling, Jack Thorne i John Tiffany. Książka jest zapisem scenariusza spektaklu.

 

Barnes & Noble poinformował w poniedziałek, że "Przeklęte Dziecko" jest najczęściej zamawianą w przedsprzedaży książką od 2007 roku, czyli od "Harry'ego Pottera i Insygniów Śmierci", ostatniej jak dotąd części sagi. W przeciągu pierwszych trzech dni książka pobiła rekord "Pięćdziesięciu twarzy Greya" i została najlepiej sprzedającym się tytułem tej dekady.

 

potter

 

Siedem książek o przygodach czarodzieja zostało przetłumaczonych na 79 języków i sprzedało się w nakładzie 450 milionów egzemplarzy. Filmy na podstawie tych książek zarobiły 7 mld dolarów.

 

Dwie dekady później

 

Akcja sztuki rozgrywa się 19 lat po wydarzeniach opisanych w siódmej książce. Harry Potter jest 37-letnim przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii. Wraz ze swoją żoną, Ginny, mają trójkę dzieci. Kiedy zaczyna się sztuka, Harry i Ginny w towarzystwie Rona i Hermiony patrzą, jak ich potomstwo wyrusza z dworca King Cross w drogę do Hogwartu, aby rozpocząć nowy rok szkolny.

 

W Polsce "Przeklęte Dziecko" ukaże się w październiku.

 

BBC