Choć organizatorzy prosili gości, by ci nie robili zdjęć i nie zdradzali szczegółów, najpierw w serwisach społecznościowych a później w mediach pojawiło się sporo informacji dotyczących zaplanowanej na trzy godziny ceremonii.

 

Według relacji osób obserwujących próbę, brazylijska modelka ma się przechadzać przy piosence "Dziewczyna z Ipanemy", gdy podbiegnie do niej napastnik i ją okradnie. Złodzieja po pościgu dookoła stadionu Maracana złapie policja. Bundchen ma wybaczyć złoczyńcy.

 

"Ostatecznym przekazem tej sceny jest pokój" - napisano w lokalnych mediach.

 

Podczas ceremonii za pomocą muzyki, tańca, scenek i projektów 3D pokazana zostanie historia Brazylii - m.in. jej rdzenne plemiona, kolonizatorzy, współczesne slumsy, jej muzyka oraz wkład w losy całego świata. Udział w tym przedsięwzięciu weźmie 300 profesjonalnych tancerzy i 5000 wolontariuszy. Użytych zostanie 2000 pistoletów świetlnych i trzy tony fajerwerków. Widzowie usłyszą piosenkę opisującą dużą liczbę  ofiar wypadków drogowych w Brazylii.

 

Brytyjska aktorka Judi Dench i jej brazylijska koleżanką po fachu Fernanda Montenegro odczytają wiersz, którego tematem będą problemy współczesnego świata.

 

Bezpieczeństwa uczestników ceremonii ma pilnować 47 tys. policjantów i 38 tys. żołnierzy.

 

PAP, dailymail.co.uk