Papież po śmierci kard. Macharskiego: cierpienie znosił z pogodą ducha. Takim pozostanie w mej pamięci

Świat
Papież po śmierci kard. Macharskiego: cierpienie znosił z pogodą ducha. Takim pozostanie w mej pamięci
PAP/EPA/DANIEL DAL ZENNARO

"Przewodził Kościołowi w Krakowie w niełatwych czasach politycznych (...) ze zdrowym dystansem do rzeczywistości" – napisał papież Franciszek w liście kondolencyjnym po śmierci kard. Franciszka Macharskiego. Emerytowany metropolita krakowski zmarł 2 sierpnia rano. Papież odwiedził go w szpitalu podczas pielgrzymki do Polski.

"Jestem wdzięczny Opatrzności, że dane mi było nawiedzić go podczas niedawnej wizyty w Krakowie" - napisał papież w liście kondolencyjnym skierowanym na ręce obecnego metropolity krakowskiego, kard. Stanisława Dziwisza.

 

"W tym ostatnim etapie życia był bardzo doświadczony cierpieniem, które znosił z pogodą ducha. Również w tym doświadczeniu pozostał świadkiem zawierzenia dobroci i miłosierdziu Boga. Takim pozostanie w mojej pamięci i modlitwie. Niech Pan przyjmie go do swojej chwały!"

 

"Przewodził Kościołowi w Krakowie w niełatwych czasach"

 

Papież wspomniał ofiarność z jaką zmarły kard. Franciszek Macharski pełnią swoją posługę "z oddaniem jako duszpasterz, profesor, rektor Seminarium Duchownego". Przypominał, że kardynał "przewodził Kościołowi w Krakowie w niełatwych czasach politycznych i społecznych transformacji, z mądrością, ze zdrowym dystansem do rzeczywistości, dbając o poszanowanie godności każdego człowieka, o dobro wspólnoty Kościoła, a zwłaszcza o zachowanie żywej wiary w sercach ludzi."

 

episkopat.pl

 

 

 

 

az/grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze