Według "La Gazzetta dello Sport” wicemistrz Włoch zapłaci za Polaka 18 mln euro. "Zieliński jeszcze dzisiaj pojawi się w Castel Volturno (ośrodek treningowy Napoli - przyp. red.)" - podaje dziennik.

 

"Corriere dello Sport" informuje zaś o kwocie 16-18 mln euro.  Gazeta podkreśla również, że ważnym aspektem jest obecność Milika, który pomógłby zaaklimatyzować się Zielińskiemu. Polak ma podpisać kontakt do środy.

 

 

Co ciekawe, właściciele Udinese i Napoli mają bardzo dobry kontakt ze sobą i finalizacja transferu nie będzie zapewne problemem. Zielińskiego od dłuższego czasu łączono ponadto z Milanem i Liverpoolem. Zwłaszcza "The Reds" byli zdeterminowani aby pozyskać 22-latka. Słaby występ Polaka na Euro 2016 zmienił jednak plany zespołu z Anfield.

 

Poza Milikiem i ewentualnie Zielińskim w Napoli jest również Igor Łasicki, ale on zapewne po raz kolejny zostanie wypożyczony do drużyny z Serie B.

 

W poniedziałek, w dniu w którym włoskie media podały tę informację, Napoli obchodzi 90-lecie klubu. Na wieczór zaplanowano sparing z Niceą.

 

Polsat Sport