Wizyta w sanktuarium w Częstochowie, w byłym obozie w Auschwitz, szpitalu dziecięcym, ale przede wszystkim spotkania z młodzieżą na krakowskich Błoniach, w Brzegach czy przed papieskim oknem na Franciszkańskiej 3 - to tylko niektóre z ważnych chwil wizyty Franciszka w Polsce.


- Mój Boże, ciężko to ująć każdego dnia z ust papieża płynęły ważne i cudowne słowa, słowa przesłania - mówili pielgrzymi z USA.


Papież Franciszek wspominał swój pobyt w Polsce podczas Światowych Dni Młodzieży już na pokładzie samolotu do Rzymu. Najbardziej uwagę papieża przykuł entuzjazm młodych ludzi i dobroć Polaków.

 

"Polacy są pełni entuzjazmu, stali na ulicach, mimo deszczu"


- Polska to piękny i wyjątkowy kraj. Polacy są pełni entuzjazmu, stali na ulicach, mimo deszczu. I młodzi i starsi. - mówił Franciszek.  W podróży towarzyszyła mu korespondentka Polsat News Urszula Rzepczak.


- Kiedy byłem dzieckiem, poznałem w miejscu gdzie pracował mój ojciec, wielu Polaków w Argentynie. Przyjechali tam po wojnie. To byli dobrzy ludzie i to pozostało w sercach. Odnalazłem na nowo tę waszą dobroć - wspominał papież.

 

 

Polsat News