Akcja sztuki rozgrywa się 19 lat po wydarzeniach opisanych w siódmej książce. Harry Potter jest 37-letnim przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii. Wraz ze swoją żoną, Ginny, mają trójkę dzieci. Kiedy zaczyna się sztuka, Harry i Ginny w towarzystwie Rona i Hermiony patrzą, jak ich potomstwo wyrusza z dworca King Cross w drogę do Hogwartu, aby rozpocząć nowy rok szkolny.


Premiera przedstawienia miała miejsce w sobotę w Londynie. W niedzielę trafiła do księgarń powieść oparta na sztuce; jej polskie tłumaczenie ma być wydane w październiku.

 


- To jest opowieść o kolejnym pokoleniu. Jestem podekscytowana, mogąc zobaczyć jak świetnie ją zrealizowano, ale Harry już skończył swoje przygody - stwierdziła J.K. Rowling.


Spektakl, który zbiera dość dobre opinie wśród recenzentów, trwa w sumie 5 godzin i jest wystawiany w dwóch częściach: popołudniowej i wieczornej. W rolach głównych występują: Jamie Parker (jako Harry Porter), Paul Thornley (Ron Weasley), Noma Dumezweni (Hermiona Granger), Sam Clemmett (Albus Porter), Poppy Miller (Ginny). 


Wybór czarnoskórej aktorki na odtwórczynię Hermiony wzbudził kontrowersje i wywołał burzliwe dyskusje fanów w Internecie. W odpowiedzi J.K. Rowling powiedziała, że książkowa Hermiona miała brązowe oczy i kręcone włosy, ale kolor jej skóry nigdy nie został w nich określony.

 

harry potter 2

 

ew.com, booklips.pl; Fot. harrypottertheplay.com/Manuel Harlan