Siostra Cristina Scuccia dwa lata temu wygrała znany talent show, w którym śpiewała utwory najbardziej znanych artystów. Po zwycięstwie w "The Voice of Italy" zyskała ogromną popularność w Internecie.


Choć była krytykowana przez środowiska konserwatywne za udział w komercyjnym programie, siostry z jej zgromadzenia urszulanek wytrwale ją wspierały w muzycznej karierze.

 

 

Festiwal organizuje wspólnota Shalom z Brazylii


Festiwal Halleluya organizowany przez wspólnotę Shalom z Brazylii odbył się w ramach Festiwalu Młodych. To wydarzenie artystyczne, które prezentowało kultury i artystów z różnych stron świata. Rozpoczął się w Brazylii 16 lat temu, a jego główną ideą jest nawoływanie wiernych do łączenia się w modlitwie poprzez taniec, śpiew i zabawę. Shalom to katolicka wspólnota, do której należą kobiety i mężczyźni,  reprezentujący różne środowiska. Można spotkać tam księży, misjonarzy czy rodziny.

 

Od wtorku na Placu Szczepańskim można było spotkać wielu pielgrzymów, którzy wraz z artystami zapraszali do modlitwy, także poprzez taniec i śpiew.


W ostatnich dniach na scenie Halleluya zagrali m.in.: Rex Band z Indii, Glorious i Hopen z Francji, Acts of Apostols czy Master Plan z Dubaju.


KAI