Szalony mecz w Płocku! Legia przegrywała 0:2 i wygrała

PAP/Marcin Bednarski
Kadr z meczu

Mistrzowie Polski stracili dwie bramki w ciągu zaledwie 11 minut, ale zdołali wygrać derby Mazowsza 3:2. Wygrana z Wisłą Płock to pierwsze ligowe zwycięstwo Legionistów w tym sezonie.

"Nafciarze" mecz rozpoczęli doskonale - już w drugiej minucie Dominik Furman z rzutu rożnego zagrał na bliższy słupek, a piłkę głową do siatki wbił Tomislaw Bozić.

"Wojskowi" nie zdążyli się otrząsnąć, a nagle przegrywali 0:2. W 11. minucie Furman znowu dośrodkoał z rzutu rożnego, a tym razem głową do siatki trafił Przemysław Szymiński.

Legia w końcu wzięła się za odrabianie strat w 17. minucie, kiedy - znowu głową - po rzucie wolnym do siatki trafił Aleksandar Prijović.

Stracona bramka nie podcięła skrzydeł gospodarzom, którzy nadal nacierali na bramkę Arkadiusza Malarza. Ale do szatni schodzili bez prowadzenia - 4 minuty przed przerwą na 2:2 trafił Michał Kucharczyk, który wykorzystał podanie w tempo od Prijovicia i już z pola karnego trafił do siatki.

Straty odrobione z nawiązką

W drugiej połowie lepiej prezentowali się Legioniści i to oni wyszli na prowadzenie - w 58. minucie po kolejnym rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Kante, który nie był w stanie jej wybić z szesnastki. Do siatki w ogólnym zamieszaniu szybko wepchnął ją za to Igor Lewczuk.

Płoczczanie próbowali doprowadzić do remisu, ale na posterunku w bramce Legii był Malarz, który m.in. w 70. minucie doskonale obronił strzał z kilku metrów Giorgiego Merebashviliego. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

Dla Legii to pierwsza ligowa wygrana w tym sezonie. Wisła Płock z kolei z warszawskim klubem nie wygrała od 13 lat - i jeszcze poczeka przynajmniej kilka miesięcy.

Wisła Płock - Legia Warszawa 2:3 (2:2)

Bramki: 1:0 Tomislav Bozic (2-głową), 2:0 Przemysław Szymiński (10-głową), 2:1 Aleksandar Prijovic (17-głową), 2:2 Michał Kucharczyk (41), 2:3 Igor Lewczuk (58).

Żółta kartka - Legia Warszawa: Jakub Kosecki.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 9 679.

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Tomislav Bozic, Patryk Stępiński - Arkadiusz Reca (87. Mikołaj Lebedyński), Dominik Furman, Maksymilian Rogalski (65. Siergiej Kriwiec), Dimityr Ilijew, Witalij Hemeha (46. Giorgi Merebaszwili) - Jose Kante.

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Igor Lewczuk, Tomasz Brzyski - Jakub Kosecki (68. Steeven Langil), Michał Kopczyński, Kasper Hamalainen (71. Tomasz Jodłowiec), Thibault Moulin (83. Nemanja Nikolic), Michał Kucharczyk - Aleksandar Prijovic.