Dla Małopolski aktualne jest ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej drugiego stopnia, które przewiduje "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia".


Nad Krakowem i w okolicach Wieliczki mogą także wystąpić burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadu w burzach wyniesie punktowo do 40 mm. Temperatura maksymalna od 27°C do 29°C. Wiatr słaby, zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 90 km/h, z kierunków zmieniających się.

 

W nocy zachmurzenie duże


W nocy zachmurzenie nad stolicą Małopolski zachmurzenie będzie duże. Nadal możliwe przelotne opady deszczu i burze, stopniowo zanikające. W piątek nad ranem pojawią się lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 16°C do 18°C. Wiatr będzie słaby, zachodni. W czasie burz wiatr porywisty z kierunków zmieniających się.


IMiGW zalecana ostrożność i śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Ze szczegółową prognozą pogody, także na najbliższe dni, można zapoznać się na stronie głównej polsatnews.pl.

 

Deszczowy może być też piątek


W piątek w dzień zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże. Po południu meteorolodzy ponownie zapowiadają przelotne opady deszczu i możliwość wystąpienia  burz. Opady będą już jednak słabsze - prognozowana suma opadu w burzach wyniesie punktowo do 15 mm. Temperatura maksymalna od 26°C do 28°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.


Alert pogodowy 2 stopnia dotyczy także województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego.  Nad tą częścią kraju skoncentrowały się burze. Rozbudowane chmury burzowe są widoczne na zdjęciach satelitarnych.


Na pozostałym obszarze kraju przejaśnia się i rozpogadza. Temperatura wynosi od 20 stopni w miejscach, gdzie przeszły już burze do 30 stopni na krańcach wschodnich.

 

twojapogoda.pl, polsatnews.pl