Pierwsze spotkanie Franciszka z młodzieżą

Polska

Tramwajem, który wyjechał sprzed Domu Arcybiskupów w Krakowie, papież dojechał na Błonia, gdzie przez ok. 2 godziny trwało pierwsze spotkanie Franciszka z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży.

Pierwsze spotkanie Franciszka z młodzieżą rozpoczęło się o godz. 17:30. Młodzi na Błoniach gromadzili się od rana. Według nieoficjalnych szacunków przyszło około miliona osób.

 

Franciszka powitały występy taneczne i wokalne oraz procesja z flagami. - Witamy serdecznie Piotra naszych czasów w gronie uczestników Światowego Dnia Młodzieży - powiedział kard. Stanisław Dziwisz.

 

Papież, zwracając się do młodych, wyraził uznanie dla młodzieńczej energii. - Kościół na was patrzy i chce się od was uczyć, aby odnowić swoją ufność w miłosierdzie Ojca - powiedział. Podkreślał także znaczenie miłosierdzia i otwarcia na uchodźców. - Znając żarliwość, z jaką podejmujecie misję, śmiem powiedzieć: miłosierdzie ma zawsze młode oblicze. Serce miłosierne ma bowiem odwagę, by porzucić wygodę, serce miłosierne potrafi wychodzić na spotkanie innych, potrafi objąć wszystkich" - powiedział papież.

 

Dodał, że "serce miłosierne potrafi być schronieniem dla tych, którzy nigdy nie mieli domu, lub go stracili, potrafi stworzyć atmosferę domu i rodziny dla tych, którzy musieli emigrować, jest zdolne do czułości i współczucia".

 

Jak każdy z uczestników, który zarejestrował się na Światowych Dniach Młodzieży, papież odebrał w czwartek plecak pielgrzyma, a w nim pakiet m.in. z modlitewnikiem, przewodnikiem i przeciwdeszczową peleryną. Plecak wręczyli Franciszkowi młodzi ludzie.

 

KAI, PAP

grz/ptw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze