"Dobry wieczór" - rozpoczął papież w języku polskim. "Dobry wieczór! Dobry wieczór!" - odpowiedzieli młodzi ludzie.

 

W dalszej części wystąpienia Franciszek mówił w swym ojczystym języku, hiszpańskim. "Dzisiaj, na tym placu zgromadziła się liczna grupa nowożeńców i młodych małżonków. Teraz, kiedy rozmawiam z młodą dziewczyną, która wyszła za mąż, albo z młodym chłopakiem, który się ożenił, mówię: to są młodzi ludzie, którzy mają odwagę" - powiedział Franciszek.

 

"Nie jest łatwo poświęcić życie i zobowiązać się na zawsze, trzeba mieć odwagę i gratuluje wam, ponieważ jesteście ludźmi odważnymi" - podkreślił Franciszek.

 

"Proszę, dziękuję, przepraszam"

 

"Małżeństwo jest czymś pięknym" - mówił dalej Franciszek. "Trudności, które się w nim pojawiają, można przetrwać praktykując postawę zawartą w słowach: proszę, dziękuję, przepraszam - powiedział z okna papieskiego.

 

Jak mówił, bywa pytany o to, co zrobić, by rodzina zmierzała do przodu i przezwyciężała trudności.

 

"Chciałbym zaproponować, by zawsze praktykowali trzy słowa, które wyrażają trzy postawy. (…) Małżeństwo jest czymś tak pięknym, że trzeba je chronić, bo ma trwać na zawsze. Te trzy słowa, które mogą pomóc przeżyć życie małżeńskie, w którym występują trudności, to: proszę, dziękuję i przepraszam” - powiedział.

 

Na zakończenie pobłogosławił zebranych, po czym poprosił: "I módlcie się za mnie! Naprawdę, módlcie się za mnie! Dobranoc, dobrego wypoczynku" - zakończył Franciszek

 

PAP, polsatnews.pl