To dzisiejsze święto, te wszystkie dni, które przed nami, które dzisiaj się rozpoczęły, to jest dla Polski, Europy ale i całego świata naprawdę niezwykłe wydarzenie" - oceniła w rozmowie z dziennikarzami premier. "To niesamowita atmosfera, wspaniali ludzie z całego świata" - powiedziała.

 

 

Jej zdaniem młodzież, która przyjechała do Krakowa "wie po co i dlaczego żyje, co w życiu jest ważne". "Oni chcą być bezpiecznymi w spokojnym świecie i wierzę w to głęboko, że zrobią wszystko, żeby tak było" - dodała.

 

"Dzisiaj będąc tutaj w Krakowie, widząc te tłumy młodych, roześmianych ludzi z całego świata, bawiących się, modlących, chcących być ze sobą, nastawionych do życia bardzo optymistycznie jestem przekonana, że świat może stać się jeszcze lepszy dzięki nim" - podkreśliła Szydło.

 

 

 

Szefowa rządu odniosła się także do słów papieża, który wspominał i modlił się za zmarłego na początku lipca wolontariusza, autora graficznej oprawy ŚDM Macieja Cieśli. Według niej były one "przejmujące", ale - jak przekonywała - "sens w tej opowieści jest taki, że wiara jest nam wszystkim potrzebna".

 

Premier zwróciła uwagę także, że w Krakowie spędziła swoją młodość i bywała pod oknem papieskim na Franciszkańskiej. Dodała, że była tu także podczas pielgrzymek Jana Pawła II oraz Benedykta XVI.

 

PAP