Terroryści Państwa Islamskiego opublikowali w internecie zapowiedź ataków na stolicę Wielkiej Brytanii.

 

W Wielkiej Brytanii wzmocniono ochronę wszystkich, blisko pięćdziesięciu tysięcy kościołów. Brytyjska premier potępiła wczorajszy atak w Normandii, gdzie islamscy terroryści zamordowali księdza.


Premier Wielkiej Brytanii: musimy z nasilić walkę z terroryzmem


- Atak  w północnej Francji na niewinnego księdza, w kościele - miejscu pokoju i modlitwy, był kolejnym  brutalnym przypomnieniem,  z jakim mamy do czynienia. Po zbrodniach w Nicei i Niemczech musimy z nasilić naszą walkę z terroryzmem.  Oznacza to wzmocnienie współpracy między naszymi europejskimi wywiadami. Musimy szybciej niż dotychczas wymieniać się informacjami o potencjalnych terrorystach, którzy chcą zdestabilizować sytuację w Europie - powiedziała premier Wielkiej Brytanii Theresa May.


Francuscy duchowni: nie tracić ducha


Według duchownych odprawiających w środę nabożeństwo w paryskiej katedrze Notre-Dame, atak na kościół w Normandii i zamordowanie księdza było jednym z najcięższych ciosów dla francuskiej społeczności katolickiej. Księża wezwali jednak, aby nie tracić ducha.


Nabożeństwo odprawiono także w Rouen - mieście położonym obok Saint Etienne du Ruvray, gdzie wczoraj islamscy terroryści zamordowali księdza. Kościół w Saint Etienne jest zamknięty, bo policjanci wciąż zbierają tam ślady wczorajszej napaści. Dwaj terroryści państwa Islamskiego wzięli pięcioro zakładników. Zanim zostali zastrzeleni prze policję, zdążyli zamordować 84-letniego proboszcza.


Muzułmanie apelują: nie podsycajmy wojny religijnej


W czwartek w miasteczku odbędzie się marsz pamięci. Mieszkańcy chcą pokazać, że nie dadzą się przestraszyć terrorystom.


Władze Francji wzywają, by zachować czujność, ale i spokój.

 
Podobnie jak papież Franciszek muzułmanie we Francji apelują, by po ataku na księdza nie podsycać wojny religijnej w Europie.

 

Polsat News, fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON