O transferze 22-letniego napastnika do Napoli mówiło się już od kilku tygodni. Milika widziano nawet na lotnisku w Neapolu, jednak dotychczasowy pracodawca Polaka, Ajax Amsterdam, stanowczo zaprzeczał sprzedaży zawodnika. Dyrektor sportowy Marc Overmars zapowiedział, że transfer zostanie dokonany tylko wtedy, gdy na stole będzie gigantyczna oferta. Najprawdopodobniej taką propozycję złożył włoski klub.

 

Transakcja niemal przesądzona

Napoli poszukuje następcy dla Gonzalo Higuaina, który również niebawem zmieni klub - trafi do Juventusu za 94 miliony euro. Według "Przeglądu Sportowego" Argentyńczyka zastąpi Milik, a suma transferu wyniesie 32 miliony euro. Transakcja jest już niemal przesądzona.

Jeśli informacje się potwierdzą, Milik stanie się najdroższym polskim piłkarzem w historii. Rekord ten niedawno ustanowił Grzegorz Krychowiak, który kosztował PSG 6 mln mniej. Reprezentacyjny napastnik będzie także najdroższym piłkarzem sprzedanym przez Ajax. Do tej pory najwięcej zapłacono za Wesleya Sneijdera - 27 milionów euro dał Real Madryt w 2007 roku.

Piłkarzem amsterdamskiego klubu Milik jest od 2014 roku. Wystąpił dla niego w 75 spotkaniach i strzelił 47 goli. 22-latek rozegrał również 31 meczów w reprezentacji Polski. Zdobył 11 bramek, w tym jedną podczas francuskich mistrzostw Europy (1:0 z Irlandią Północną).

 

Polsat Sport, Przegląd Sportowy