Obraz Jezusa Miłosiernego z 15 tys. fotografii

Polska

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach można podziwiać wizerunek Jezusa Miłosiernego, który stworzono z 15 tys. fotografii, nadesłanych przez wiernych z całego świata. Do akcji "Wymaluj obraz" dołączyła m.in. para prezydencka. Organizatorzy akcji liczą, że obraz dostrzeże papież Franciszek.

Projekt koordynowały siostry zakonne z ekipy Faustyna2016 i członkowie krakowskiej wspólnoty Chrystus w Starym Mieście. 

 

Akcja miała wydźwięk międzynarodowy. Zdjęcia różnego typu nadesłano między innymi z wszystkich krajów Ameryki Południowej,  Hong-Kongu, Nowej Zelandii czy Australii.

 

- Były to zdjęcia legitymacyjne, grupowe, wakacyjne, rodzinne, a nawet ślubne czy zdjęcia USG nienarodzonych jeszcze dzieci. Czuć było, że dzieje się ten wielki raban w Kościele, o którym mówi tyle papież Franciszek - powiedział współorganizator akcji Konrad Ciempka.

 

Nadesłane zdjęcie, jak wyznanie wiary

 

Jak wyjaśniła s. Gaudia Skass ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia u źródła inicjatywy leżała chęć dania przestrzeni do wyrażenia przez młodych ludzi deklaracji naśladowania Chrystusa. - Chcieliśmy, aby każde nadesłane zdjęcie było swego rodzaju wyznaniem wiary. Wypowiedzeniem: Tak, chce być jak Ty. Miłosierny jak Ty - przyznała.

 

Podczas akcji wiele osób z przejęciem oczekiwało, gdzie zostanie umieszczone ich zdjęcie. Okazało się, że nikt nie chce znaleźć się w tle obrazu.

 

- Podjęliśmy więc decyzję, że z fotografii powstanie tylko postać Jezusa. W ten sposób udało nam się symbolicznie ukazać prawdę, że wszyscy stanowimy Ciało Chrystusa - On jest Głową tego Ciała, a my wszyscy w Nim jesteśmy złączeni - dodała s. Gaudia.

 

Po odsłonięciu wizerunku na placu klasztornym łagiewnickiego sanktuarium wielu obecnych rozpoczęło poszukiwania swojej fotografii. - Moje zdjęcie znalazło się w sercu Jezusa, co jest bardzo wymowne. To ewidentna zachęta dla mnie do pracy nad sobą, nad wyglądem własnego serca -

opowiedział Michał z Krakowa.

 

Zdjęcia zbierano przez 110 dni

 

Obraz Jezusa Miłosiernego wykonany ze zdjęć wiernych będzie udostępniony w Internecie, aby każda osoba, która przyczyniła się do jego stworzenia mogła odnaleźć siebie w postaci Chrystusa.

 

Praca nad wykonaniem obrazu o wymiarach 5,9 m na 2,5 m trwała 110 dni. - Ludzie przysyłali bardzo różne zdjęcie - legitymacyjne, grupowe, rodzinne czy zdjęcia USG jeszcze nienarodzonych dzieci - mówił współorganizator akcji, Konrad Ciempka.

 

Twórcy mają nadzieję, że powstały obraz zauważy papież Franciszek w trakcie jego wizyty w Łagiewnikach podczas Światowych Dni Młodzieży.

 

KAI, fot: PAP/Jacek Bednarczyk

ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze