Dotychczasowym rekordzistą pod tym względem jest Adrian Mierzejewski, za którego Trabzonspor w 2011 roku zapłacił warszawskiej Polonii 5,25 mln euro. Podium uzupełniają Robert Lewandowski (4,75 mln euro z Lecha Poznań do BVB) oraz Łukasz Fabiański (4,35 mln z Legii Warszawa do Arsenalu).

Brytyjscy dziennikarze twierdzą, że również dwa inne angielskie kluby są zainteresowane Kapustką - Southampton i Everton. W szeregach "Świętych" w przeszłości występowała spora grupa polskich piłkarzy (m.in. Artur Boruc, Marek Saganowski, Kamil Kosowski czy Tomasz Hajto).

 

Angielskie zainteresowanie młodym Polakiem przyszło po tym jak jego grą podczas Euro zachwyciły się byłe, ale wciąż bardzo wpływowe gwiazdy wyspiarskiego futbolu: Gary Lineker i Rio Ferdinand.

 

 

 

Ale to nie koniec, zdaniem"Daily Mail" młodym Polakiem interesują się także Ajax Amsterdam i FC Koeln.

Krakowskim działaczom "Pasów" nie spieszno jednak ze sprzedażą kadrowicza Adama Nawałki, bowiem mają ponad miesiąc na podjęcie decyzji. Okienko transferowe kończy się wraz z końcem sierpnia.

 

Gdyby utalentowany Polak dołączył do zespołu Leicester mógłby liczyć na pomoc rodowitego krakowianin Marcina Wasilewskiego. Jakiś czas temu były obrońca reprezentacji Polski przedłużył kontrakt z ekipą z King Power Stadium.

 

polsatsport.pl