Czy w polskich partiach możliwa jest demokracja? - sonda programu "Tak czy Nie"

Polska
Czy w polskich partiach możliwa jest demokracja? - sonda programu "Tak czy Nie"
Polsat News

W środę zarząd PO wykluczył z partii trzech posłów za "szkodzenie wizerunkowi Platformy". Poseł Stefan Niesiołowski napisał list z apelem o cofnięcie tej decyzji, pod którym podpisało się ok. 30 parlamentarzystów. Jaki jest styl rządzenia w polskich partach - o tym w programie "Tak czy Nie" porozmawiają Jan Grabiec z PO i Jacek Żalek z PiS.

Po czwartkowym spotkaniu klubu parlamentarnego PO, szef tej partii Grzegorz Schetyna był pytany, czy jego formacja jest obecnie bliżej pojednania, czy rozłamu? Schetyna zapewnił, że "nikt nie mówił i nie mówi o rozłamie".


Na pytanie, czy widzi szansę na to, by Protasiewicz, Huskowski i Kamiński powrócili do PO, zwrócił uwagę, że zgodnie ze statutem, wszyscy trzej mogą złożyć odwołanie do sądu koleżeńskiego.

 

Z drugiej strony komentatorzy zarzucają też Jarosławowi Kaczyńskiemu autorytarne zarządzanie Prawem i Sprawiedliwością.

 

W tym kontekście w naszej sondzie na stronie głównej polsatnews.pl zapytaliśmy o to, czy w polskich partiach możliwa jest demokracja?


Głosować można było do 23:00.

 

W naszej sondzie wzięło udział 457 użytkowników portalu polsatnews.pl. 23,2 proc. odpowiedział TAK. 76,8 proc. wybrało odpowiedź NIE.


Wszystkie odcinki programu "Tak czy Nie" są dostępne tutaj.

red/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze